47 Międzynarodowy Spływ Kajakowy

"DRWĘCĄ - WISŁĄ" 2007

04.08. - 18.08.2007

 

     

 

     UCZESTNICY z klubu RTW "Bydgostia"

     1. Biedrzycki Artur

     2. Jaworski Stefania

     3. Jaworski Jerzy

     4. Jaworski Łukasz

     5. Zachulski Jan

     6. Zglińska Justyna

 

 

        47 Międzynarodowy Spływ Kajakowy Pojezierzem Brodnickim „Drwęcą – Wisłą” rozpoczął się jak zwykle w pierwszą sobotę sierpnia i trwał  do 18 sierpnia. Komondorem i jednocześnie Szefem Klubu Turystów Wodnych w Chełmnie od samego początku jest niestrudzony Lech Bolt.

        Przez pełne dwa tygodnie obcowaliśmy z piękną i nieokiełznaną przyrodą w ciszy i spokoju w rodzinnej atmosferze. Spływ ten uznawany jest za jeden z największych spływów w Europie ze stałym miejscem w kalendarzu ICF – Międzynarodowej Organizacji Kajakowej. W tym roku było nas 150 osób i to nie tylko z całej Polski ale również z Niemiec i Holandii.

        Zaczęliśmy naszą przygodę na pięknym Pojezierzu Brodnickim pływając po spokojnych jeziorach tego rejonu, po tygodniu wpadamy na piękną, malowniczą i bardzo krętą Drwęcę odwiedzając po drodze Brodnicę, Golub-Dobrzyń, Toruń i przez maleńką chwileczkę nasze miasto na wysokości pola regatowego w bydgoskim Brdyujściu.

        Wbrew pozorom, spływ to nie tylko machanie wiosłami. Organizatorzy postarali się również o mnóstwo imprez towarzyszących. Konkursy dla dzieci, festyny sportowe, turnieje siatkówki, koncerty, wspólne biesiadowanie. Największą atrakcją oprócz zwiedzanych miast był chrzest wodniacki, który jak zwykle odbył się w Gołubiu-Dobrzyniu, tworząc miłą i wesołą imprezę nie tylko dla wodniaków ale również dla miejscowej ludności.

        Impreza była przednia, towarzystwo doborowe, jedzenie przepyszne, i do zobaczenia za rok.