Sprawozdanie

Sekcji Turystyki Kajakowej  RTW "Bydgostia" za 2006 rok

 

Jak co roku także 2006 rok Sekcja rozpoczyna imprezy turystyczne spływem kajakowym  w dniu 01 stycznia o godzinie 12.00 przepływając przez miasto na trasie przystań – Opera – przystań w którym uczestniczyło 32 turystów a ukoronowaniem tego dnia była kąpiel w lodowatej wodzie klubowych morsów Rafała Idziorka i Macieja Rechlewskiego Po zakończeniu imprezy spływowicze  oraz sympatycy sekcji w ilości 40 osób spotykają się na herbatce w świetlicy klubowej podsumowując rok poprzedni oraz planują zamierzenia roku bieżącego.

Z roku na rok ilość imprez organizowanych przez Sekcję jak i udział w innych imprezach turystycznych rośnie. Rok 2006 należy do rekordowych. Członkowie naszej Sekcji brali udział w 58 spływach kajakowych oraz imprezach turystycznych. Nie sposób wszystkich ich wymienić na zebraniu, ale są one skrupulatnie zapisywane i dostępne w dokumentacji Sekcji.

Lecz niektóre wymienię z uwagi na ważność imprezy, oraz ich organizatorów a mianowicie:

-  40 Ogólnopolski Zimowy Spływ Kajakowy Energetyków, gdzie Sekcja  nasza zajęła drużynowo I miejsce. Kierownikiem naszej grupy był Leszek Derangowski.

 -  02 kwietnia w  rocznicę śmierci Papieża Jana Pawła II Sekcja organizuje spotkanie o godzinie 21.00 połączone spływem kajakowym. Uczestniczy w nim 22 kajakarzy oraz grono sympatyków.

 -   Inauguracja Sezonu Kajakowego 2006 ze Smukały do Bydgoszczy. Sekcję naszą reprezentowało 31 osób a organizatorem naszej grupy był Roman Majewicz.

 -   W maju już po raz 10-ty organizujemy na terenie klubu „Majówkę z Bydgostią”. Uczestniczyło w niej 52 sympatyków i turystów.

 -  W dniach 15-17 czerwca Roman Majewicz organizuje spływ pod nazwą  „Uroki Zalewu Koronowskiego oraz takie spływy jak: Drawą po Drawskim Parku Narodowym, Czarną Hańczą i Kanałem Augustowskim oraz Piknik Marciński w Pile.

 -  Sekcja zorganizowała po raz pierwszy dwa spotkania z niepełnosprawnymi na kajaku w miesiącu czerwcu i wrześniu na terenie klubu.

 -  Marek Weckwerth po raz ósmy pokonuje następną rzekę pod prąd a mianowicie rzekę Radunię. Sędzią imprezy był Leszek Derangowski.

 -  W dzień zaduszny tj. 2 listopada członkowie Sekcji spotykają się na wodzie z lampionami, aby powspominać o naszych turystach, którzy odpłynęli do wieczności.

            Tak bogaty sezon kajakarze kończą w dniu 13 grudnia 2006 roku „Spotkaniem Opłatkowym”, na którym to zasłużeni za swą prace na rzecz klubu i turystyki oznaczeni są brązowymi, srebrnymi i złotymi honorowymi odznakami klubowymi. 

        Oprócz imprez czysto turystycznych Sekcja prowadziła ożywioną działalność towarzyską spotykając się na terenie klubu w każdą środę. W roku 2006 spotkaliśmy się 40 razy w ilości 586 osób.

        Powyższe sprawozdanie jak i inne sprawozdania z imprez wraz ze zdjęciami można oglądać na naszej stronie internetowej, którą uruchomił i się nią opiekuje kolega Roman Majewicz. Nazwisko to w sprawozdaniu się często powtarza, to znaczy, że w roku sprawozdawczym był organizatorem wielu spływów, dlatego serdecznie mu dziękuję przy tak dużym gremium na zebraniu sprawozdawczym.  

 

                                                                                               Kierownik

                                                                                   Sekcji Turystyki Kajakowej

                                                                 Regionalnego Towarzystwa Wioślarskiego „Bydgostia”

 

                                                                                              Zdzisław Piętka